INSTRUKCJA
użytkowania COVOXA stereo

[Główna] [Usługi] [Własne] [Alarmy] [CCTV] [KD] [Sieci] [PLC] [MDOS 7] [Linki] [Sitemap]

Covox stereo jest podwójnym przetwornikiem D/A (cyfrowo- analogowym) tzn. że wewnątrz wbudowane są dwa 8-bitowe przetworniki dźwięku zakodowanego cyfrowo. Służy do odtwarzania na PC tzw. "Amiga module" (*.MOD), które można tworzyć na Amidze lub PC przy pomocy specjalnego oprogramowania. Z programem MODPLAY od wersji 2.10 możliwe jest odtwarzanie modułów w stereo za pomocą opcji programu Stereo-on-1 lub w wersji mono po wpisaniu odpowiedniej wartości do bajtu sterującego portu i wybraniu z menu opcji D/A on LPT#. Sposób działania oparty jest na zasadzie opisanej w pliku HARDWARE.DOC dołaczonym do programu MODPLAY, według której kluczowane są na przemian kanały lewy i prawy odtwarzające odpowiednio 1 i 4 ślad i 2 i 3 ślad 4-ro śladowego "magnetofonu" MODPLAY'a. Covox stereo może być wykorzystywany jako przetwornik mono z obu kanałów do odtwarzania ścieżki dźwiękowej gier wyposażonych w opcję D/A on LPT# lub innych przystosowanych do odtwarzania przez D/A za pomocą programów zawartych w pliku SNDCOVOX.ZIP. Żeby uzyskać dżwięk mono z obu kanałów należy wejść w debugger i wpisać następującą sekwencję:

lub uruchomić program COVSEL z parametrem określającym port, na którym zainstalowano Covoxa stereo.
Uwaga! Adresy portów podane powyżej maja juz dodane "2" do rzeczywistego adresu portu w komputerze.

Jeżeli nie będzie działało należy sprawdzić w instrukcji płyty adresy portów lub przy pomocy programu narzędziowego np.:CHECKIT. Do znalezionych w ten sposób adresów należy dodać 2 i taką wartość wpisać DEBUGGEREM.
Układy elektroniczne zasilane są z zewnętrznego zasilacza stabilizowanego 9V 150 mA minus na tulejce plus na czubku. Wersja LUX wyposażona jest we wzmacniacz słuchawkowy stereo, umożliwiający odsłuch *.MOD przez stereofoniczne słuchawki wysokoomowe (np.:od Walkman'a), przełącznik mono-stereo i przedłużacz do portu LPT.
UWAGA!! Wszystkie czynności łączeniowe wykonywać przy wyłączonym komputerze.
Zdjęcie urządzenia
W związku z zainteresowaniem urządzeniem COVOX podaję kontakt email gdzie można zamówić takie urządzenie razem z oprogramowaniem sterującym dla DOS i Windows 3.11. Sterowniki dla Windows 3.11 działają również pod Windows 95 (sprawdzone na laptopie bez karty dźwiękowej).

Valid HTML 4.01! Valid CSS!